Javna nabava u izgradnji – građevina ali i softvera. Predavanje 2 u 1 – kako provesti javnu nabavu radova, ali i robe i usluga u ICT-u

Kroz niz praktičnih primjera i vlastitog iskustva predavačica, obradit ćemo dvije aktualne teme u javnoj nabavi – nabava radova i ICT usluga.
Kako se snaći u moru nove regulative, specifičnih zahtjeva struke ali i DKOM prakse, te kako pripremiti dokumentaciju na razumljiv, jasan i nedvojben način. Znanje koji dionik u javnoj nabavi mora imati je iznimno široko, a o ovom usavršavanju ćemo ga pokušati produbiti u dvije zanimljive teme.

Edukacija se temelji na konkretnim primjerima iz prakse, uz praktične savjete i smjernice koje možete odmah primijeniti u svom radu.

Provjerite razinu Vašeg znanja našim jednostavnim pitalicama 🙂

Ne znate kada Vam ističe trenutni certifikat, izvršite provjeru 🙂

 

Naknada uključuje:


Nastavne materijale za sudjelovanje tijekom predavanja – prezentacija
Osvježenje (kava, čaj, kroasani) tijekom pauza predavanja
Ručak
Interaktivni pristup seminara  tijekom kojeg polaznici aktivno sudjeluju u programu usavršavanja izmjenjujući svoja iskustva

CIJENA

Redovna cijena
Seminar – 187,00 EUR
10% popusta za sve stalne polaznike ILBA edukacija – 168,30 EUR

*navedena cijena je bez PDV-a, na istu se još dodaje PDV od 25%.

Fiksni tečaj konverzije: 1 EUR = 7,53450 HRK

U skladu s Etičkim kodeksom

  • 00

    dana

  • 00

    sati

  • 00

    minuta

  • 00

    sekundi

Raspored sati

9:00 - 10:30
NAJČEŠĆA PROBLEMATIKA U POSTUPKU JAVNE NABAVE – OD IZRADE DON DO PREGLEDA I OCJENE PONUDA S NAGLASKOM NA TROŠKOVNIKE I TEHNIČKE SPECIFIKACIJE – I. dio
o Ključne točke DON o Najčešća problematika u okviru DON i ispravno postupanje o Tehničke specifikacije - što provjeriti prije objave i savjeti kod pripreme o Troškovnici i njihova priprema za objavu o Način pojašnjenja / upotpunjavanja troškovnika i tehničkih specifikacija – što se smije a što ne
Predavači
Marijana Šperanda
10:30 - 10:45
Pauza za kavu
10:45 - 12:15
NAJČEŠĆA PROBLEMATIKA U POSTUPKU JAVNE NABAVE – OD IZRADE DON DO PREGLEDA I OCJENE PONUDA – II. dio
o Podugovaranje i oslanjanje – o čemu voditi računa o Pregled i ocjena ponuda s pojašnjenjima o Najčešća problematika u okviru pregleda i ocjene i ispravno postupanje o Što zaključiti iz pravne prakse DKOM-a i VUS-a
Predavači
Marijana Šperanda
12:15 - 13:00
Pauza za ručak
13:00 - 14:30
JAVNA NABAVA IKT-a – I. dio
o specifičnosti javne nabave IKT-a o izazovi ( i odgovori) kod nabave složenih IKT rješenja o posebni uvjeti kod nabave opreme o dokazi kod nabave HW (stručnjaci, katalozi, dozvole i potvrde) o primjeri iz DKOM prakse
Predavači
Bojana Lubina
14:30 - 14:45
Pauza za kavu
14:45 - 16:15
JAVNA NABAVA IKT-a – II. dio
o Vrste SW rješenja o Kako odabrati SW rješenje o tehnologije i stručnjaci u nabavi SW rješenja o primjeri iz DKOM prakse o pravni okvir u nabavi IKT-a
Predavači
Bojana Lubina
Marijana Šperanda
Marijana Šperanda
Načelnica u sektora za javnu nabavu u Ministarstvo prostornoga uređenja, graditeljstva i državne imovine Uprava za financije, javnu nabavu i strateško planiranje Sektor za javnu nabavu.
Radi kao načelnica u sektora za javnu nabavu u Ministarstvo prostornoga uređenja, graditeljstva i državne imovine Uprava za financije, javnu nabavu i strateško planiranje Sektor za javnu nabavu.
Bojana Lubina
Specijalist za javnu nabavu u Agenciji za podršku informacijskim sustavima i informacijskim tehnologijama d.o.o. – APIS IT d.o.o.
Stručna osoba sukladno članku 16. Pravilnika Bavi se javnom nabavom preko 15 godina, i to iz raznih uloga - naručitelja, ponuditelja, savjetnika, predavača i u različitim sektorima. Poslijednjih šest godina radi kao specijalist za javnu nabavu u Agenciji za podršku informacijskim sustavima i informacijskim tehnologijama d.o.o. – APIS IT d.o.o.

Datum

24.11.2025

Vrijeme

Prijava polaznika od 8:30
09:00 - 16:15

Lokacija

Ustanova - ILBA
Andrije Žaje 61, Zagreb
Website
https://www.usavrsavanje.hr/

Organizator

Ustanova – ILBA
Phone
+385 1 3090 509
Email
ilba@ilba.eu
Website
https://www.usavrsavanje.hr
PRIJAVI SE

Predavači