
PRIMJERI USPJEŠNIH I NEUSPJEŠNIH ŽALBI, UPUTE O NAJČEŠĆIM POGREŠKAMA KONTROLNIH TIJELA, KRITERIJI ZA ODABIR PONUDE
Svaki naručitelj čini sve u svojoj moći kako bi se postupci javne nabave proveli učinkovito te izbjegle (uspješne) žalbe.
Prikazat ćemo vam najčešće tipove žalbi, kao i neka recentna rješenja, kao i specifične navode, vezano za ugovore o javnoj nabavi roba, usluga i radova.
Tijekom analize, obuhvatit će se i stav kontrolnih tijela vezano za pojedine aspekte utvrđivanja nepravilnosti i financijskih korekcija.
Sustavno će se analizirati prvenstveno uspješni žalbeni navodi, s ciljem prevencije dobivanja žalbi i lakše pripreme očitovanja na žalbe. Proći ćemo pregled primjera novijih žalbi iz 2025. g., konkretne primjere uspješnih žalbi i zašto su uspješne?
Nadamo se da ćete uz našu pomoć lakše i uz manje stresa izbjeći potencijalne žalbe i financijske korekcije.
Prijavite se na edukaciju klikom na “PRIJAVI SE”
Provjerite razinu Vašeg znanja našim jednostavnim pitalicama 🙂
Ne znate kada Vam ističe trenutni certifikat, izvršite provjeru 🙂
U iznos kotizacije uključeno je:
– Svi potrebni materijali za praćenje edukacije
– Besplatno savjetovanje tijekom edukacije
– 8sati/bodova za obnavljanje Certifikata iz područja javne nabave
CIJENA
Webinar – 160,00 EUR*
u prijavnici odaberite webinar
20% popusta za prijavu s 4 i više polaznika iz iste organizacije
10% popusta za sve stalne polaznike ILBA edukacija
*navedena cijena je bez PDV-a, na istu se još dodaje PDV od 25%.
Fiksni tečaj konverzije: 1 EUR = 7,53450 HRK
Raspored sati
- 9:00 - 10:30
- Recentna praksa kontrolnih tijela i usporedba s rješenjima DKOM-A
- - Aktualnosti u javnoj nabavi - tržišno natjecanje - ispitivanje istinitosti navoda u životopisima itd.
-
Predavači
Vlatka Kos
- 10:30 - 10:45
- Pauza za kavu
- 10:45 - 12:15
- Recentna praksa kontrolnih tijela i usporedba s rješenjima DKOM-A
- - greške u izradi zapisnika o pregledu i ocjeni ponuda - postupanje po članku 293. - izuzetno niska ponuda - postupanje po članku 263. - tehničke specifikacije
-
Predavači
Vlatka Kos
- 12:15 - 13:00
- Pauza za ručak
- 13:00
- Smjernice za jednostavnu nabavu (MINGOR) – detaljna analiza
- - Pregled uputa za pripremu i provedbu postupka javne nabave
-
Predavači
Vlatka Kos
- - 14:30
- Pregled pitanja u kontrolnoj listi za ex post provjeru postupka nabave
- - Direktive o javnoj nabavi i ZJN - Upute Upravljačkog tijela - ZNP i Pravila o financijskim korekcijama - Smjernice EK za praktičare u javnoj nabavi
-
Predavači
Vlatka Kos
- 14:30 - 14:45
- Pauza za kavu
- 14:45 - 16:15
- Pregled pitanja u kontrolnoj listi za ex post provjeru postupka nabave
- - Direktive o javnoj nabavi i ZJN - Upute Upravljačkog tijela - ZNP i Pravila o financijskim korekcijama - Smjernice EK za praktičare u javnoj nabavi
-
Predavači
Vlatka Kos